Uygun Bütçeler İçin Yurt Dışı Seyahati Mümkün Mü?

Uygun Bütçeler İçin Yurt Dışı Seyahati Mümkün Mü?

Bulunduğunuz yerden uzaklaşmak, farklı kültürleri ve coğrafyaları keşfetmek benzersiz bir duygu. Bambaşka bir şehirde yabancı olmak ve yepyeni yerler tanımanın güzelliğini tatmak için ise elbette belli bir bütçe gerekiyor. Bu noktada, en çok sorulan sorulardan biri ise “Az bütçe ile seyahat mümkün mü?” oluyor.

Elbette yurt dışı tatili yapmak için büyük paralar harcamanıza ve bütçenizi zorlamanıza gerek yok. Doğru seçimlerle, uygun uçak bileti araştırması yaparak dünyanın farklı noktalarına rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Tabii öncesinde konaklama tercihlerinizi ve hangi dönemlerde seyahat etmek istediğinizi gözden geçirmeniz gerek.

Konaklama tercihi nasıl yapılmalı?

Az bütçe ile seyahat etmenin ilk kuralı, konaklama seçeneklerini iyi değerlendirmek. Elbette yurt dışı rotalarında konaklama yapmak için birçok beş yıldızlı otellerden hostellere ve apartlara uzanan geniş bir yelpaze var. Bütçe dostu bir yurt dışı tatili için lüks oteller yerine hostel, apart ya da ev kiralama seçeneklerini düşünebilirsiniz. Böylelikle çok daha ekonomik bir şekilde barınma ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Ayrıca buradan tasarruf ettiğiniz miktarla yapmak istediğiniz başka aktivitelere bütçe ayırmanız mümkün olur.

Hangi dönemlerde yurt dışına seyahat edilmeli?

Yurt dışını uygun fiyatlarla gezebilmek için gideceğiniz destinasyona yoğun ilginin olduğu dönemleri tercih etmemeniz gerek. Bu yaz ya da kış sezonu olabilir. Önemli olan gideceğiniz ülke veya şehrin o dönemdeki popülerliği. Örneğin Güney Avrupa’ya yazın uçmak istediğinizde hem konaklama hem de uçak bileti masrafınız kış döneminden daha yüksek olacaktır. Bu nedenle yurt dışı gezilerinizi sezon etkilerini dikkate alarak organize etmenizi tavsiye ederiz.

Bunların dışında, Yılbaşı, festival ve resmi/dini bayram dönemleri de uçak bileti fiyatlarını etkileyen dönemler. Ayrıca genel olarak yaz sezonu fiyatların yükseldiği bir zaman dilimi. Yurt dışına uygun uçak bileti almak için bu zamanın dışındaki dönemleri tercih edebilirsiniz.

Uçak bileti ne kadar zaman önce alınmalı?

Az bütçe ile seyahat etmenin bir diğer kritik noktası ise uçak biletini doğru tarihlerde satın almak. Ucuz uçak bileti almak için seyahati planladığınız tarihten en az bir ay önce fiyatları takibe alabilirsiniz. Uygun uçak bileti almak için ne çok erken ne de çok geç davranmalısınız. Bu nedenle bir süre uçak bileti fiyatlarını takipte kalmanız faydalı olacaktır.

Uygun uçak bileti almak için tavsiyeler

Yurt dışı seyahatleriniz için uygun uçak bileti almak adına bazı noktalara özellikle dikkat edebilirsiniz. Elbette önceden bahsettiğimiz; uçak bileti satın alma zamanınız, seyahat tarihinizin önemli günlere ya da yaz sezonuna denk gelmesi gibi konular son derece önemli. Ancak bunların dışında da ekstra dikkat etmeniz gereken ipuçları var. Örneğin yurt dışı planı yaparken tek bir rotaya odaklanmayın. Mutlaka alternatif seyahat planları yaparak içlerinden bütçenize en uygun olanını tercih edin. Ayrıca uygun uçak bileti almak için Mil biriktiren kredi kartlarını kullanmak da son derece iyi bir çözüm. Kartınızda biriken Miller, uçak biletinizi çok daha ucuza almanızı sağlayacaktır.

Hava yolu firmalarının e-bültenlerine abone olup yaptıkları indirimleri ve kampanya dönemlerini takip etmek de çok daha uyguna uçmanıza yardım eder. Bu noktada uygun uçak bileti almak için Türk Hava Yolları kampanyalarını takip edebilir ve dünyanın farklı noktalarına bütçenizi sarsmadan uçma fırsatı yakalayabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)