Aydın Gezilecek Yerler ve Konaklama

Turizm ve tarım açısından en zengin iller arasında yer alan Aydın İzmir, Manisa, Denizli, Uşak ve Muğla illeri ile komşudur. Aydın Merkezi ve ilçelerinde gezilecek görülecek tarihi yerler mevcuttur.

Aydın Kuşadası

Binlerce turistin akın ettiği Kuşadası Aydın’ın tanınmasında çok önemli yer tutar. Aydın gezilecek yerler genel itibariyle Doğası, denizi, kalesi, hamamları, tabiat parkı ve plajları turistlerin gezmek isteyeceği yerlerdendir. Kuşadası motel, otel ve apartları ile konaklama kapasitesi bakımından da turist kaldıracak bir ilçedir. Zeus mağarası ilçede gezilmesi gereken önemli noktalardandır. Doğal bitki örtüsü, tescillenmiş limon araomalı sütlacı ve her döneme ait medeniyet kayıtları ile Aydının göz nuru Kuşadası Aydının ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Aydın Kuşadası

Aydın Didim

Aydın gezilecek yerler  arasında kuşkusuzki ilk sırayı Didim alır. Aydın ilinin denize sıfır olan ilçesi Didim gezilecek görülecek cennet köşelerden biri olup Aydın sınırları içerisinde yer alır. Her mevsim turist alan ilçe havası, denizi ve doğası ile şifa kaynağıdır.

Aydın Didim Örenyeri

Didim turizm gözdesi bir merkez olmaya hızla devam ederken Aydın geniş çam ağaçlı ormanları, tarım arazileri, zeytinlikler, asma üzüm bahçeleri ile de gezilecek görülecek yerlere sahiptir. Altınkum plajı Didim sahillerini boydan boya sarmalar. Milet antik kenti de Didim sınırları içerisinde yer alır.

Aydın Gezilecek Yerler

Bu iki ilçenin dışında Aydın’ın kendine has kültürel yapısı ve şivesi diğer ilçelerinin de gezilmesi için yeterli sebep olur. Aydın ilinde en çok gezilen noktalar kadınlar plajı, Afrodit Antik Kenti, Dilek yarımadası, Bozdoğan İlçesi Arapapıştı Kanyonu, Güvercin ada kalesi, tiyatro ve müzeler olmaktadır.

Kara, deniz ve hava ulaşım noktaları ile Aydın ili ve ilçelerine ulaşım mümkün olup bu ilde konaklama imkanları her bütçeye uygundur. Tarihin her döneminden kalma bir eseri ile Aydın ili turizm açısından önemli merkezlerdendir.

Uşak’da Gezilecek Yerler ve Tarih Turizmi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here