Datça’da Kamp Yapılabilecek Yerler

Tarihi M.Ö 200’li yıllara dayanan Datça, Yunan mitolojisine konu olmuştur. Yaz turizminin önemli noktaları arasına yer alan Datça’da kamp yapmak bir ayrıcalıktır. Datça gezilip görülebilecek kamp yapılabilecek birçok mekana sahiptir. Ege Denizi’ne uzanan Datça yerli yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 122 km mesafede yer almaktadır. Datça’da kamp yapılabilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Aktur Camping

Aktur Camping, Datça’nın, çam ormanları içindeki konumu ile en ünlü tatil sitelerinden biri olan Aktur Tatil Sitesi’nin yanında yer almaktadır. Doğa dostu Aktur Camping’de kamp yapabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aktur Tatil Sitesi mavi bayraklı iki plaja sahiptir. Bunun yanı sıra misafirlerine özgün bir kamp deneyimi de yaşatmaktadır. Çadır ya da karavanla burada kamp kurabilirsiniz.

Aktur Kamp Datça

Akçabük Kamping

Akçabük kamping, Palamutbükü Mesudiye yolu üzerinde yer alan, güzel manzarası ile dikakt çeken bir kamp alanıdır. Deniz kıyısında yer alan kamp alanında kamp yaparak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Doğası ve berrak denizi ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Dingin bir kamp deneyimi yaşatan Akçabük, Datça’nın en güel kamp alanlarından biridir.

Datça Kamp Tesisleri

Ezgim Camping

Ovabükü Mesudiye Köyü’nde yer alan Ezgim Camping, badem ve zeytin ağaçları ile huzurlu bir atmosfere sahiptir. Misafirlerine huzurlu bir kamp deneyimi yaşatan Ezgim Camping, Hayıtbükü ve Ovabükü sahillerine birkaç dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Doğa dostu kamp alanı aynı zamanda denizi ile de ilgi çekmektedir.

Ezgim Kamping

Ilıca Camping

Datça’nın Taşlık Plajı mevkiinde yer alan Ilıca Camping, Karya yolu üzerinde bulunmaktadır. Bakir doğası ve deniz manzarası ile bütün ziyaretçilerini memnun ederek, keyifli bir kamp deneyimi yaşatmaktadır.

Körmen Camping

Körmen Camping, Bodrum/Datça feribotlarının yanaştığı limanın yakınında yer almaktadır. Datça’da kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği kamp alanlarından biri olan Körmen Camping alanında hem denizin hem de doğanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Datça Base Camp

Datça’nın Hızırşah köyünde yer alan Base Camp, Datça’nın ilgi gören kamp alanlarından biridir. Doğa ve su sporları aktivitelerinin yer aldığı kampta aynı zamanda kuş sesleri ile huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here