Florya Nerelerde Kahvaltı Yapılır

Florya İstanbul’un nezih ilçelerinden biridir. Özellikle şık restoranları, denize nazır manzaraları ile bilinmektedir. Güne güzel bir atmosfer ile başlamak istiyorsanız kahvaltı için güzel bir adres olacaktır. Birbirinden farklı mekanlar uygun veya pahalı bütçelerde kahvaltı tabaklarına, serpme kahvaltılara veya açık büfelere sahiptir.

Şazeli Florya

Şazeli özellikle et yemekleri ile ünlü olan bir restorandır. Fakat onun dışında zengin kahvaltı çeşitleri de mutlaka denenmelidir. Deniz manzarası ve yemyeşil bahçesi bir arada bulunmaktadır. Florya’da kahvaltı için en çok tercih edilen yerlerden biridir.

Et konusundaki başarısını kahvaltıda kavurmalı yumurta, sucuk ve pastırması ile ön plana çıkarıyor. Özellikle çocuklu aileler için çok uygundur, çünkü hem iç hem dış mekanda oyun alanı yer almaktadır. Eğer hava müsaitse bahçesinde lezzetli bir kahvaltıyla güne başlamak terapi gibi gelecektir. Burası Şenlikköy mahallesinde yer almaktadır.

Kaşıbeyaz Akvaryum

Burası Avrupa’nın en büyük akvaryumu olan İstanbul Akvaryum’un yanında yer almaktadır. Özellikle Antep mutfağındaki başarıları ile bilinmektedir. Dev gibi bir akvaryuma sahiptir, balıkları izleyerek güzel bir kahvaltı eşliğinde güne başlayabilirsiniz. Aynı zamanda terasında mükemmel bir deniz manzarası bulunur. Bol malzemeli menemen, zengin peynir çeşitleri, Antep’e özgü yeşillikleri, gözlemeleri ve ev yapımı reçelleri ile ön plana çıkıyor. Çocuklu ailelerde unutulmamış ve oyun alanları da konulmuştur. Burası Yeşilköy mahallesinde yer almaktadır.

Florya Kahvaltı Salonları

Mado Florya

İlk defa 1992 yılında Caddebostan’da açılan ve sonra özellikle tatlı ve dondurma çeşitleri ile ünlenen Mado kahvaltıları ile de günü güzelleştiriyor. Florya’da bulunan şubesi de çok seviliyor. Maraş peyniri, beyaz peyniri, peynirli su böreği, acukası, petek balı, reçelleri, yeşillikleri ile ön plana çıkıyor. Diğer yerlere nazaran daha uygun fiyatlı bir kahvaltı sunuyor. İki kişilik sini kahvaltı 75 TL’le gelmektedir. Burası Şenlikköy mahallesinde yer almaktadır.

Zamane Kahvesi Aqua Florya

Eğer eşsiz deniz manzarasına karşı kahvaltı yapmak istiyorsanız burası tercih edeceğiniz yerlerden biri olabilir. Sucuklu yumurtası, karışık peynir ve zeytin tabakları, pastırması, söğüş tabağı ile zengin bir serpme kahvaltısına sahiptir ve sınırsız çay iki kişilik kahvaltı ücreti 85 TL’dir. Burası da Şenlikköy mahallesinde yer almaktadır.

Big Chef Aqua Florya

Bilindik markalardan gitmek istiyorsanız Mado gibi burayı da tercih edebilirsiniz. Lezzet konusunda hiçbir problem yaşamayacağınız nadir yerlerden biri olan Big Chef mevsimin taze ürünlerini kullanarak enfes bir kahvaltı sunmaktadır. Zengin menüsü ile konforluğu bir arada bulabilirsiniz. Burası diğer şubelere nazaran daha çok seviliyor, çünkü deniz manzarasına sahip. Burası hafta içi 12:00 ve hafta sonu 15:00’a kadar kahvaltı hizmeti veriyor.

Kahvaltı çeşitleri;

  • Aceleci ve tuzlu kahvaltı
  • Aceleci ve tatlı kahvaltı
  • Pişili kahvaltı
  • Serpme kahvaltı
  • Ana dolu dolu kahvaltı gibi isimlere sahip.

Hepsi içinde farklı çeşitlere ve miktarlara sahiptir. Elbette fiyatları da değişmektedir. Burası da Şenlikköy mahallesinde yer almaktadır.

Florya Kahvaltı Yerleri

Görkem Kilis Sofrası

Özellikle hafta sonlarının kahvaltı adresi olarak burayı tercih edebilirsiniz. Başlangıç olarak poğaça ve ıspanaklı- peynirli pide, arkasında da serpme kahvaltı veriliyor. Zengin kahvaltı menüsü ile hoş karşılama gününüzün güzel başlamasına yardımcı oluyor. Burası da Şenlikköy mahallesinde yer alıyor.

Tribeca Aqua Florya

Burası da hoş manzaraya sahip mekanlardan birisi. Özellikle pancake severlerin toplandığı yer, çay bardağınız da kahvaltı boyunca boş kalmaz. Keyifli dakikalar eşliğinde karnınızı doyurabilirsiniz. Burası Aqua Florya AVM’de yer almaktadır.

Develi Florya

Develi, en çok kebapları ile bilinmektedir fakat bu kahvaltısının kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Aksine oldukça zengin ve lezzetli bir menüsü bulunmaktadır. Yeşilköy mahallesinde yer almaktadır.

Beylikdüzü Nerelerde Kahvaltı Yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here