İzmir’de Kamp Yapılabilecek Yerler

İzmir’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Popülerliği dünya geneline yayılmış harika bir bölge olan Ege Bölgesi yıl boyunca birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Masmavi denizi ve yeşil doğası ile İzmir Ege’nin en gözde tatil mekânlarından biridir. Ege’de mavi ile yeşilin birleşme noktası olan İzmir’de tatil yapmak için otellerde konaklamanın yanı sıra kamp kurabilirsiniz. Bunun için oldukça ilgi çekici kamp alanları mevcuttur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

Karagöl Tabiat Parkı

İzmir’in Menemen ilçesinde yer alan Karagöl Tabiat Parkı şehrin kalabalığından uzak yemyeşil bir kamp alanıdır. Harika doğası, piknik alanları, futbol kaleleri, oyun alanları ile keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Çadırınızı kapıp gelebileceğinizi mekanda aynı zamanda günübirlik piknik yapma imkanınızda bulunmaktadır.

Karagöl Tabiat Parkı

İzmir Kamp Alanları

Gümüldür Tabiat Parkı

İzmir kamp denilince aklı ilk gelen yerler arasında gümüldür gelmektedir. 75 dönüm alana sahip tesis, mavi ve yeşile doymak istemenler için uygun bir kamp alanıdır. İnce kumlu plajı ve denizi ile kamp severler için vazgeçilmez bir konumdadır. Ayrıca aileler için de uygun olan tesis sığ ve güvenli bir alana sahiptir. Deniz, güneş ve doğanın buluştuğu muhteşem tesis ziyaretçilerine keyifli bir kamp deneyimi yaşatmaktadır.

Kalemlik Orman Parkı

İzmir’in Menderes ilçesinde yer alan Kalemlik Orman Parkı, 22 hektarlık bir alanda kurulmuştur. Kıyı şeridine paralel bir şekilde olan park, etrafındaki yeşil ağaçları, 3 ayrı yerden denize girme imkanı sağlayan koyları ile ilgi çekmektedir. Kamp alanı 200 çadır kapasitesine sahiptir.

Kalemlik Orman Kampı

Hipocamp

Hipocamp, mavi bayraklı plajları ve çam ağaçlarından oluşan yemyeşil doğası ile kamp severlerinden uğrak noktalarından biridir. Kendi çadırınızı kurup ya da karavanınızla kamp yapabileceğiniz alanda aynı zamanda konaklayabileceğiniz bungalov evlerde bulunmaktadır.

Deniz Çadır Kamp

Deniz çadır kamp, kamp için kurulmuş bir alandır. Kamp kuruluşundan sonra burada yer alan hiçbir ağaç kesilmemiştir. Yeşillerle çevrili kamp alanının bulunduğu bölgede zeytin ağaçları ve fıstık çamları bulunmaktadır. Denizle bütünleşen kamp alanında hem doğanın hem denizin keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanında mangalda yakabilirsiniz.

Mona Glamping Caravan Suites

Mona Glamping Caravan Suites kamp alanında diğer kamp alanlarından farklı olarak içi konforla donatılmış yerleşik çadırlar bulunmaktadır. Bu konforlu çadırlarda kamp yapabilir ya da aynı şekilde içi konforla donatılmış karavanlarda da kalabilirsiniz.

Şirince Gezilecek Yerler ve Tarih Turizmi

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)