Artvin’de Gezilecek Yerler ve Konaklama

Artvin’de Gezilecek Yerler ve Konaklama

Artvin, Karadeniz bölgesinde yer alan yeşiliyle ön plana çıkmış herkesin gezip görmesi gereken bir şehirdir. Yerli ve yabancı bir çok turistin ilgisini çekecek mutlaka görülmesi gereken, insanı kendine hayran bırakan yerleri vardır. Tarihi evleri, yaylaları, parkları, şelaleleri ile gidenin bir daha gitmek isteyeceği huzurlu bir şehirdir.

Hopa Kültür Evi

Hopa Kültür Evi günümüzde müze olarak işlev görmektedir. 20 yy başlarında yapılmış bir ev olan Hopa Kültür Evi, 3 katlı binadan oluşmakta içerisinde 2 binden fazla kitap barındırmaktadır. Artvin’de tarihi yerler denildiğinde akla ilk olarak Hopa Kültür Evi gelir.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Artvin yaylaları üzerinde yer alır. Oldukça meşhur ve bilindik bir yerdir. İçerisinde bir çok şelale yer alır ve oldukça geniş bir alan içerisinde bulunur. İçerisinde bir çok hayvan çeşidi de bulunmaktadır.

Artvin Doğa Turizmi

Kafkasör Yaylası

Kafkasör Yaylası, şehre yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alır. Oldukça temiz bir havaya sahip olan yayla gelenlerin ilgisini üzerine çekmektedir. Haziran aylarında şenlikler olur ve hem özel araçla hem toplu taşıma aracıyla ulaşımı oldukça kolaydır.

Sahara Yaylası

Sahara yaylası, şehre 17 km uzaklıkta yer alan herkesin görmesi gereken meşhur yaylalardan biridir. Festival dönemlerinde herkesin ilgisini çeken, özellikle doğa tutkunlarının mutlaka gittiği, güzelliğiyle hayran bırakan bir yayladır.

Artvin’de Konaklama

Artvin’de her bütçeye uygun ve her konumda konaklama imkanları mevcuttur. Kişi istediği kriterlere göre otellerde veya pansiyonlarda kalabilir. Otellerin içerisinde açık büfe, sabah kahvaltısı, akşam yemeği mevcuttur ve odalar gayet konforludur. Gelen turistler istediği mekanda istediği bütçeye göre oteller bulabilir.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)