Fethiye’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Fethiye’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Muğla’nın ilçesi olan Fethiye, hem deniz hem kamp tatili için eşsiz imkanlar sunmaktadır. Her yıl yerli yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Cazibe merkezi olan Fethiye, her bütçeye uygun kamp alanları ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Ölüdeniz Beach Camping

Ölüdeniz Plajı’nda yer alan Ölüdeniz Beach Camping, denize sıfır bir kamp alanına sahiptir. Masmavi denizi ve muhteşem doğa manzarası ile kendine hayran bıraktıran kamp alanında kamp yapmak bir ayrıcalıktır. Ölüdeniz ulaşım açısından da iyi bir konuma sahiptir.

Darboğaz Koyu Kamp Alanı

Gemile Koyu’na yakın bir konumda yer alan Darboğaz Koyu kamp alanı, Fethiye’ye yaklaşık 22 km mesafede bulunmaktadır. Darboğaz koyu, Fethiye’nin en güzel koylarından biri olarak anılmaktadır. Bu nedenle burada kamp yapmakta bir ayrıcalıktır. Ulaşım açısından biraz sıkıntı yaşatabilir. Araçla koyun yakını bir yerde inerek, yaklaşık 15 dakikalık patika yolunu yürüyerek geçmeniz gerekir. Koy alanında kamp yapabilir, mangal yakabilir ve kampın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca masmavi ve berrak denizi ile de denizin keyfini yaşayabilirsiniz.

Katrancı Koyu Kamp Alanı

Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Katrancı Tabiat Parkı

Fethiye’nin en güzel konumunda yer alan Katrancı Koyu, hem kamp yapabileceğiniz hem de denize girebileceğiniz harika bir yerdir. Yemyeşil doğası, turkuaza çalan denizi ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan koyda huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca çocuklu aileler için de uygun donanım ve sakinliğe sahip bir kamp alanıdır. Ayrıca kamp alanında piknik alanları ve piknik masaları da mevcuttur. Aynı zamanda burada mangal keyfi de yaşayabilirsiniz.

Camp Caretta Kamp Alanı

Fethiye’nin Yanıklar tatil beldesinde yer alan Camp Caretta, Günlüklü Plajına yürüme mesafesindedir. Tertemiz doğası ve kuş cıvıltıları ile dingin bir kamp deneyimi yaşayabilir, sakin ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Kamp alanının etrafı çam ağaçlarının olduğu çam ormanları ile çevrilidir.

Likya Yolu Üzerinde Kamp Alanları

Rocas Roja

Doğa içerisinde hem eğlence hem de kafanızı dinleyebileceğiniz huzurlu ve keyifli bir ortam arıyorsanız Rocas Roja tam size göre.

Rocas Roja Kamp Alanı

Doğa yürüyüşü, Tekne turu, Gece ateşinde samimi bir muhabbet ortamı rocas roja sizleri bekliyor.

Stres çok ciddi kronik sağlık sorunlarına yol açıyor. Bu nedenle stres seviyenizin azalması sağlığınız açısından oldukça önemli. Çevrenizdeki dinginlik, içsel bir dingiliği de beraberinde getirecektir.

Cennet Kamp

Likya yolu üzerinde yer alan Cennet Kamp, harika bir doğa içerisinde yer almaktadır. Adı gibi saklı kalmış Cennet Kamp, denizin kuş bakışı ile görülebileceği bir noktadadır. Yerleşim yerinin uzağında bulunan kamp alanında sakin bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)