Odessa Gezilecek Yerler Ve Turistik Alanlar

Ukrayna şehri olan Odessa, gezi turu yapanlar tarafından uğrak noktası olan bir şehirdir. Vizesiz olarak Türkiye’ den yaklaşık iki saat uçak seyahati ile ulaşılabilmektedir.

Ukrayna Şehri Odessa

Ukrayna şehri olan odessa gezilecek yerler oldukça fazladır.

Gezilecek yerlerden birkaçı ise şunlardır:

  • Odessa Limanı
  • Odessa Şehir Parkı
  • Dolphinarium Nemo
  • Arkadia Plajı
  • Potemkin Merdivenleri

Odessa Nereler Gezilir

Odessa Limanı

Ukrayna’ nın odessa gezilecek yerler olan ticaret limanlarından Odessa Limanı, muhteşem bir günbatımına sahiptir. Liman çevresinde çeşitli dinlenme alanları, parklar yer almaktadır.

Odessa Şehir Parkı

Ukrayna odessa gezilecek yerler arasında olan Şehir Parkı, Odessa’ nın en eski parklarından biridir. Park içerisinde çeşitli dinlenme alanları, sanatsal heykeller yer almaktadır. Yaz aylarında çeşitli aktiviteler, festivaller yapılmaktadır.

Dolphinarium Nemo

Bir yunus gösteri merkezi olan Dolphinarium Nemo, her yaştan insanın keyifle vakit geçirebileceği bir yerdir. Ziyaretçiler isteğe göre yunuslar ile birlikte yüzme imkanına da sahiptir.

Ukrayna Dolphinarium Nemo

Arkadia Plajı

Odessa gezisi yapacak olan kişilerin tercih ettiği plajlardan biri de Arkadia Plajı. Yaz aylarında turistler tarafından tatil amaçlı tercih edilmektedir. Aynı zamanda eğlence mekanları da yer almaktadır. Daha çok Türk turistler tercih etmektedir.

Potemkin Merdivenleri

Odessa’ nın en popüler yerlerinden biri de Potemkin Merdivenleri. Şehrin girişinde dev bir merdivendir. Genellikle ziyaretçiler tarafından fotoğraflar çekilmektedir. Merdivende toplam 192 basamak yer almaktadır.

Odessa Bit Pazarı

Odessa’ da kültürüne ait pazarlar, çarşılar yer almaktadır. Bit Pazarı’ nda Ukrayna’ ya özgü aksesuarlar, tekstil ürünleri, takılar yer almaktadır. Antika ürünler sevenlerin uğrak noktalarından biridir. Ayrıca hediyelik ürünler de pazar içerisinde yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here