Uluabat Gölü Nerededir Nasıl Konaklanır?

Uluabat Gölü, adeta bir cennet görünümüne sahip mükemmel bir yerdir. Bu gölü merak edenlerin Bursa’yı ziyaret etmesi gerekir. Uluabat Gölü Bursa ilinde yer alır. Özel araçlar veya otomobillerle kolaylıkla seyehat edilebilir. Uluabat Gölüne yakın çok sayıda tesis bulunur. Göl yazı köyleri ve Kuş cennetinde konaklanacak tesisler mevcuttur.

Bu tesislerde günübirlik olarak konaklayabilirsiniz. Gölün çevresinde otel veya pansiyon bulunmadığı için çevre köyleri tercih etmek daha mantıklı olur. Gölün çevresindeki yeşil alanlar kamp severleri mutlu ediyor. Kamp malzemeleri ile gelindiği taktirde bu alanlarda kamp kurmak ve konaklamak mümkündür. Yasak değildir.

Uluabat Gölünde Ne Yenir?

Uluabat Gölü denilince akla ilk gelen şeylerden biri su ürünleridir. Aynı zamanda Bursa iliyle özdeşleşmiş çok sayıda yemek bulunur. Peki neler yenmeli?

Popüler yemekler şunlardır:

  • Balık çeşitleri
  • İskender
  • Çiğ börek
  • Kestane şekeri

Bursa’ ya gelip de bu yemeklerin tadına bakmadan gitmeyin. Uluabat Gölü çevresinde piknik yapılabilir ve ekmek arası gibi pratik yemekler tercih edilebilir.

Uluabat gölünde nerede kalınır

Uluabat Gölü Gezilecek Yerler

Uluabat gölünün çevresinde gezilecek çok fazla yer vardır. Gölyazı, Kocaçay deltası, Uluabat Kuş Cenneti gezilmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Gezilecek mağaralar da bu gölün çevresinde mevcuttur. Ayvaini mağarası bunlardan biridir. Aynı zamanda Suuçtu Şelalesini de görmeden gitmeyin. Gezmeye Gölyazı köyünden başlayabilirsiniz. Gölün etrafındaki çimenler ve kıyıya vuran sular göz kamaştırıcı bir güzelliği barındırıyor. Evler ise hala nostaljik görünümünü koruyor.

Uluabat Gölü Hakkında Bilgiler

Öka ve Apolyont, Uluabat gölünün diğer isimleridir. Geniş bir alana sahiptir. Deniz seviyesi yaklaşık 9 metre kadardır. Gölün en derin yeri yaklaşık 4 metre derinliğe sahiptir. Göl, beyaz ve berrak bir görünüme sahiptir. Dibi çamurludur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here